Seikluste rohke päev maal, toidumaailma põnevatest detailidest kuni ürgse looduse ja muistsete rahvaste argipäevani.  

Hommik köögis: Maitserännak tervisliku toidu maailma.  

Meie armsa peakoka Kelli juhtimisel sukeldume ajaloolise Ohukotsu mõisa viljakuivatisse rajatud kohviku köögis toidumaailma põnevatesse detailidesse. Lammutame koos lastega algosakesteks lahti mõned toidud, maitseme nende koostisosi, valime välja neist parimad osad ja paneme üheskoos õigete maitsetega jälle kokku tagasi. 

Komplekteerime koos lastega selle kõige, kõige parema, õigema ja maitsvama matkasöögi ning pakime selle ja võtame matkale kaasa. Samuti teeme valmis üheskoos ühe põneva ja maitsva magustoidu mida oleks hea peale matka nautida. Hommikune möll köögis on piisavalt maitsev ja rikkalik, et täita täisväärtusliku hommikusöögi funktsiooni, nii ei pea lapsevanem muretsema kui juhtus, et laps kodus ei jõudnud veel korralikult süüa.

Matk: Aktiivsed tegevused Preeriakojas koos lõunasöögi pausiga. Preeriakoja ägedate Indiaanipealike käe all saavad lapsed ülevaate indiaanlaste ja muistsete rahvaste tavadest ja kommetest. Olenevalt vanusest korraldavad pealikud neile vanusele vastava aktiivse tegevuse.  

Tagasi Ohukotsu: Peale väsitavat päeva on veelkord mõnus korraks maha istuda võtta üks korralik soe õhtuoode ja nautida hommikul külmikusse pandud magustoitu, arutada üheskoos päeva ägedaid seiklusi ja märkida üles koju kaasa võtmiseks mõni põnev retsept, mida vanematega koos teha, olgu selleks siis banaani-marja jäätis, maitsevõi, müsli või mingi muu toode, millega hommikul mürgeldati. Üheskoos vaatame ka üle ja ronime kohviku teise korruse katusealustes, vaatame kuhu mõisaajal teomehed viljakoti rehkendusi kirjutasid ja kuidas vanasti vilja kuivatati enne kui see veskisse jahvatamiseks viidi, et sellest jahu saaks.  

Lastele

Seikluste rohke päev maal, toidumaailma põnevatest detailidest kuni ürgse looduse ja muistsete rahvaste argipäevani.  

Päeva eesmärgiks on mängulises võtmes laste silmaringi avardamine nii muistsete rahvaste tavadest elust ja olust kui ka meie vaarisade toimetamistest 100 aasta taguses Eestis. Päeva jooksul kogutud teadmised, oskused ning maitsed on hea eeldus laste enese teadlikkuse tõstmisel toidumaailmast, selle maitsetest ja tervislikkusest. Oma parimaks saavutuseks peame kui teie laps kodus surub näiteks isale koorega purgi pihku ja palub seda raputada seni, kuni purgis on õige väljanägemisega või valmis, kuhu ta siis juba oma maitse järgi need õiged värsked ürdid lisab. Või siis emale poes näpuga näitab, millised on toorained millest ise lihtsalt ja tervislikult ühe maitsva müsli kokku saaks panna.  

NB! Üritus on mõeldud koolilaste gruppidele, mille optimaalne suurus on kuskil 15-25 last. Koolivaheajale plaanitavate gruppide koostamisest ja nende täitumisest anname teada meie kodulehel ning sotsiaalmeediakanalites. Koha/kohtade broneerimiseks palume meile kirjutada e-postile.  

Kui teie lapsel esineb mõni allergia või toidutalumatus palume sellest meile ka teada anda, et kokk saaks menüüs vastavad korrektuurid teha.  

Hind: Iga konkreetse päeva hind ei pruugi olla sarnane eelnevaga ja sõltub suures plaanis grupi keskmisest vanusest ja lastele koostatavast päevakavast. 

Transpordipartner Perebuss OÜ

Email again: